Voip Hat Nedir ? 0850 ile başlayan numaraları nasıl alırım

Anasayfa / Yazılar / Voip Hat Nedir ? 0850 ile başlayan numaraları nasıl alırım


VoIP (IP üzerinden ses), İnternet Protokolü (IP) şebekeleri üzerinden ses ve multimedya içeriğinin iletilmesidir. VoIP, internet, kurumsal yerel ağlar veya geniş alan ağları üzerinden sesli iletişim sağlamak için kullanılan bir grup teknoloji ve metodoloji ile sağlanmaktadır.
VoIP, geçmişte, özel şube değişimlerini (PBX'ler) bağlamak için IP kullanarak bahsetti, ancak terim şu anda IP telefonu ile değiştirilebilir olarak kullanılmaktadır.


VoIP nasıl çalışır?

VoIP, bir codec yoluyla ses dosyalarını veri paketlerine saklar ve bunları bir IP ağı üzerinden iletir ve diğer uçtaki sese geri gönderir. VoIP uç noktaları, masaüstü VoIP telefonları, PC'ler ve mobil cihazlarda çalışan softphone uygulamaları ve WebRTC özellikli tarayıcıları içerir.

VoIP, devre anahtarlamalı ağların kullanımını ortadan kaldırarak ağ altyapı maliyetlerini düşürür, sağlayıcıların genişbant ve özel ağları üzerinden sesli servis sunmalarını sağlar ve işletmelerin tek bir ses ve veri ağı işletmesine olanak tanır. VoIP, ayrıca, uç noktaları ve ağlar arasındaki kesintiler ve yedek iletişimler sırasında hızlı bir şekilde yük devretmeyi sağlayarak, IP tabanlı ağların esnekliği üzerinde yoğunlaşıyor.

VoIP protokolleri ve standartları

VoIP uç noktaları genellikle, sıkıştırılmamış paketleri iletmek için standart olan G.711 veya sıkıştırılmış paketler için standart olan G.729 gibi Uluslararası Telekomünikasyon Birliği (ITU) standart kodeklerini kullanmaktadır. Birçok donanım satıcısı kendi özel kod çözücülerini de kullanmaktadır. Sıkıştırma kullanıldığında ses kalitesi düşebilir, ancak sıkıştırma bant genişliği gereksinimlerini azaltır. VoIP genellikle bir VoIP veya IP ağı üzerinden gerçek zamanlı olarak faks göndermek için ITU T.38 protokolü üzerinden sesli olmayan iletişimleri destekler.

0850 ile başlayan numaral voip hatlardır, kurumlara bir çok faydası vardır bunlardan bazıları ;

- Aylık sabit ücret yoktur.

- Aynı anda birden fazla çağrı alabilir hattınız meşgul çalmaz

- Görüşme ücretleri çok uygundur faturalarınız düşer.

- İstediğiniz her yere taşıyabilirsiniz, internet olan her yerde kullanılabilir.

Sizde 0850 hat sahibi olmak ve bu avantaşlardan faydalanmak için bizimle iletişime geçin.

Ürün ve hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için, Hemen Arayın! 0850 259 99 66

Copyright © 2016. Her Hakkı Saklıdır.
Top